Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaDUYURULARBayram Mesajı

Bayram Mesajı

Ekolojik kırım, enflasyon, açlık, yoksulluk ve sefalet sarmalında güvenlikçi politikalarla yönetilen, kendi bekasını her şeyin üstünde tutan iktidarın “İnsanı ve toplumu yeniden kurban eden yönetim anlayışı ile yine bir bayramı daha buruk bir sevinçle karşılıyoruz.
Tarihsel olarak, toplumsallaşma ve paylaşma anlamı olan bayram; uygulanan milliyetçi neoliberal politikalar ve savaşlar sonucunda gerçek bağlamından koparılmak istenmiştir; “İnsanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir” söyleminden hareketle İnsan tarihten günümüze özgürlük tutkusundan vazgeçmemiş ve egemenlerin karşında toplumsallığını korumak için direnmiştir. 2022 kurban bayramına girerken toplumun ve emekçilerin zihninde her şey anlaşıldı. Kadına, doğaya, emeğe ve yaşama düşman bu köhnemiş zihniyeti ve düzeni yaşamlarımızdan çıkarma kararlılığındayız.
Emekçilerin, değerleri yaratan da yaşatan da biziz şiarından hareketle yaşama anlam katan ve bu anlamı yaşatmaya çalışan halkların ve emekçilerin kurban bayramı kutlu olsun.

TARIM ORKAM-SEN
MERKEZ YÖNETİM KURULU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KESK HABERLER