ORMAN GENEL GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞME YAPILDI


Bilindiği üzere son süreçte OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnamelere dayandırılarak, gerekçelerin neler olduğunu bile bilmediğimiz bir yöntemle tüm işkollarında binlerce Kamu Emekçisi  açığa alınmış, kamuda ki görevlerinden alınmıştır.

Cadı avına dönüşen bu süreçte 49 üyemiz görevlerinden ihraç edilmişti. Ayrıca 94 üyemizde açığa alınmıştı. Yürüttüğümüz Mücadele sonucunda ihraç olan 8 üyemiz ve açığa alınan 92 üyemiz görevlerine dönmüştür. Ancak Orman ve Su işleri Bakanlığı taşra teşkilatlarında görev yapan ihraç olan 11 üyemiz  üyemiz henüz görevlerine iade edilmemiştir.

İşkolumuza bağlı tüm kurum yetkilileriyle, Valiliklerle defaten yaptığımız görüşmelerde üyelerimizin mağduriyetinin biran önce sonlandırılması gerektiğini ifade ettik.

Bu kapsamda 17/01/2018 tarihinde Orman ve Su işleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü Bekir KARACABEY ile bir görüşme gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşmede Orman işkolunda açığa alınan ve ihraç edilen üyelerimizin durumumu tekrar değerlendirmiş, üyelerimizin hiçbir yasa dışı örgüt kapsamında yürütülen bir soruşturmada asla suçlu durumuna düşürülemeyeceğini, er-geç zaten işine dönen diğer arkadaşlarımız gibi mevcut arkadaşlarımızın da görevlerine döneceğinden emin olduğumuzu, ancak sürenin uzamasının ciddi bir mağduriyete yol açtığını, en kısa sürede üyelerimizin görevlerine döndürülmesini beklediğimizi tekrar ifade ettik.

Ayrıca; Orman işkolundaki örgütlü olan sendikalar arasında ayrım yapılmaması ve sendikal faaliyetleri engelleyici tutumların sergilenmemesi yönünde taleplerimiz ifade edilmiştir.

Çalışanların özlük ve mali haklarına ilişkin olarak ise; Orman Muhafaza Memurluğunun Teknik Hizmet sınıfına dahil edilmesi, fiilen Başmühendislik kadrosunda yıllardır çalışan personele Başmühendislik kadroları verilmesi, Orman Muhafaza Memurlarına ödenen 49. madde ödeneklerinde kısıtlamaya gidilmeden ödenmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları düzenli yapılması, görevlendirme adı altında yapılan atamalar kaldırılması,yurt dışı görevlere gönderilen personellerin belirlenmesindeki adil davranılması, rotasyon adı altında yapılan il içi ve il dışı atamaların geri alınması, arazi tazminatlarının arazide çalışan tüm personele ödenmesi gibi birçok konuda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuş ve ayrıntılı bir rapor sunulmuştur.

Olumlu bir havada geçen görüşmede Genel Müdür Bekir KARACABEY, uygulamadaki tüm işlemleri Hukuka uygun bir çerçevede yürütmeye özen göstereceklerini samimi bir dille ifade etmiştir.

Bugüne kadar her türlü hukuksuzluklara karşı mücadele etmiş, bu uğurda bedeller ödemiş ve demokrasi, özgürlük mücadelesini geçmişte olduğu gibi gelecekte de sürdürmeyi kendisine şiar edinmiş bir sendikanın üyelerinin asla darbecilerle, terör örgütleriyle yan yana getirilemeyeceğini biliyoruz. Örgütlü olmanın, sendikalı olmanın en büyük güç olduğunun bilinciyle ve üyelerimizin en kısa sürede görevlerine döneceği inancıyla hepinizi selamlıyoruz. 18/01/2018

Yaşasın sendikal mücadelemiz, Yaşasın Tarım Orkam Sen, Yaşasın KESK

                                                                                                                        

 

                                                                                                        TARIM ORKAM-SEN

                                                                                                 MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım