TAPDK BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜK


24 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan 986 sayılı KHK ile Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) kapatılarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına devredilmişti. İşkolumuza bağlanmış olması itibariyle kurumda yaşanan sorunlar sendikamıza iletilmiştir.

TAPDK’ da yaşanan  sorunları görüşmek üzere, 17 Ocak 2018 tarihinde kurum çalışanlarıyla toplantı yapılmış; toplantıda kurumun kapatılmasıyla acil çözülmesi gereken sorunlar (maaş, yemek, servis, su ihtiyacı vs.) konuşulmuş ve çözüm önerileri değerlendirilmiş olup; toplantı sonrası TAPDK Başkanı Şenay EKAN ‘ dan randevu talep edilmiştir.

18 Ocak 2018 tarihinde Genel Sekreterimiz Ali KILIÇ, Ankara Şube Başkanımız Ercan CÖMERT’ in katılımıyla Kurum Başkanı ile görüşülmüş,  sendikamızca çalışanların mevcut sorunları başta olmak üzere; kurumun kapatılmasıyla birlikte oluşabileceği öngörülen sorunlar da aktarılmıştır. Kurum Başkanı Şenay EKAN, kurumun kapatılmasıyla yeniden müstakil bir başkanlık olarak yapılandırılacağını aktarmış, mevcut sorunlarında bu kapsamda çözüleceğini ifade etmiş,  genel değerlendirmeler yapılmıştır.

Sendikamızca yapılan görüşmeler, kurum çalışanları adına olumlu geçmiştir. Çalışanların mevcut sorunları ile kurumda doğabilecek sorunlar ve hukuki süreçler sendikamızca takip edilmeye devam edilecektir. Yaşasın sendikal mücadelemiz Yaşasın TARIM ORKAM-SEN  Yaşasın KESK.

 

 

TARIM ORKAM- SEN

     GENEL MERKEZİ

 

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım