İYİ BAYRAMLAR...


İçinden geçtiğimiz salgın günleri en çok emekçileri ve yoksul kesimleri vurdu. Bir yandan virüsten korunmaya çalışırken diğer yandan ekonomik kriz derinleşmekte, işsizlik ve yoksulluk katmerlenmektedir. Bunlarla birlikte toplumsal yozlaşma günden güne artmakta, her gün sayısızca kadın ve çocuk istismara uğrayıp,vahşice katledilmektedir.

Hükümet bu olanlara önlem almak yerine kendi iktidarını sürdürebilme gayretine düşmüş, demokrasiyi tümden ayaklar altına almıştır. İnternet yasağı ve barolar kanunu gibi antidemokratik yasalarla tüm muhalif sesleri susturma çabasında, Ayasofya’yı ibadete açarak taban desteğini artırmak, ormanları,  çevreyi ve bütün bir doğayı sermayeye peşkeş çekmektedir. Kısacası ülke, baskıcı, muhafazakar, popülist ve çevre düşmanı politikalarla daha da karanlığa çekilmektedir.

Ancak aydınlık günlerin sahibi olan biz emekçiler doğayla, insanla, barışık bir hayat için düşlerimizi yaşatmaya devam edecek, aynı zamanda umudu yanı başımızdan ve sevgiyi yüreğimizden eksik etmeden Bayramları gerçek birer Bayramlara çevireceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınızı kutlarız.

 

Merkez Yönetim Kurulu

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım