7. Genel Kurulumuzu Başarıyla Tamamladık!


Sendikamız 7. Olağan Genel Kurulu,  24-25 Ekim 2020 tarihlerinde  Ankara Altınel Otel’de yapıldı.

Genel Kurulumuz tek liste olarak önerilen Divan Seçimi ile başladı. Başkanlığını Balıkesir Eski Şube Başkanımız Ekber GÜN’ün üstlendiği Divan’a, Ekber GÜN, Fatma KANBAL,  Ali Rıza DEPREM ve Nasır DEMİRKIRAN delegelerin oy birliğiyle seçildiler.

Genel Kurulu Gündemi belirlendikten sonra, “On Ekim Şehitleri”  ile Sendikamız şehidi Mesut MAK arkadaşımızın fotoğraflarının da yer aldığı Genel Kurul Salonu’nda,  Özgürlük, Demokrasi, Barış  ve Emek Mücadelesinde yitirdiklerimizin anısına Saygı Duruşu yapıldı. 

Genel Kurul  Açılış Konuşması’nı Genel Başkanımız Hamit KURT yaptı. Genel Kurulu selamlayarak konuşmasına başlayan KURT’un konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Kapitalist modernite’nin ve ideolojisi olan liberalizmin, halkların ve insanlığın hiçbir sorununa cevap olamayacağı gün gibi ortaya çıkmıştır… Rojava’daki mücadele ve direniş sadece Rojava’daki halkların değil, tüm Ortadoğu ve hata tüm dünya halklarının demokratik geleceğinin mücadelesi ve direnişi olduğunu görmek lazım, desteklemek ve selamlamak gerekir.

“AKP’nin  bütün toplumsal muhalefeti baskı altına alması, Kürt sorununda tercih ettiği savaş siyaseti, ekonomide uyguladığı azgın liberal politikalar ve toplumsal hayata dayattığı gericilik ülkeyi tam anlamıyla bir cendere içine sokmuştur…. Halkın iradesini beyan ettiği seçimleri ve seçilmişleri yok sayıyorlar, 6 milyondan fazla oy almış ve 20 milyona yakın yurttaşın iradesini temsil eden bir Siyasi partinin eş genel başkanları, milletvekilleri, belediye başkanlarını seçilmiş yerel yöneticileri çok rahatlıkla görevden alıyor ve cezaevinde rehin tutabiliyorlar.

“Sendikamız; her türlü darbe ve diktatörlüğe karşı emeğin, demokrasinin ve barışın savunucusu olmaya devam edecektir… Üyelerimiz başta olmak üzere darbe süreciyle alakası olmayan, sendikal hak ve özgürlükleri ayaklar altına alınarak, sorgusuz – sualsiz, tamamen hukuksuz bir şekilde ihraç edilen, açığa alınan tüm kamu emekçileri ile hukuksal, maddi ve manevi dayanışma içinde olduk olmaya devam edeceğiz. Sendikamız; Savaş ve şiddetle çözümsüzlüğe itilen her sorun karşısında en yüksek sesle tek çözümün DEMOKRASİ ve BARIŞ olduğunu her fırsatında dile getirdi ve getirmeye devam edecektir.

Kurulumuza kardeş sendika, oda ve derneklerden çok sayıda konuk katıldı. Konuklarımız arasında yer alan KESK Eş Genel  Başkanları Aysun GEZEN ve Mehmet BOZGEYİK Kurulumuzu selamlayıp, gündeme ilişkin konuşmalar  yaptılar. Konuşmalarda, Pandemiyle birlikte sistemin ve rejimin krizinin derinleştiği, krizin bütün faturasının  topluma ve emekçilere çıkarılmak istendiği; bu süreçte dayanışma içinde mücadelenin, Eko-Sitemi korumanın, sağlıklı ve yeterli gıda ihtiyacı için Tarımı geliştirmenin önemine vurgular  öne çıktı.

“6. Dönem Faaliyet Raporu” MYK üyesi Koray ATEŞ, “Mali Raporu”  MYK üyesi Ahmet KELEŞ, Denetleme Raporu ise Denetleme Kurulu’nu ise Canan DEMİRALP okudu.

Raporlar üzerine Emel IRAZ KİTAPÇI, Kadri GÖNÜLLÜ, Ünal KAYMAK, Güner YAVUZ, Ahmet KOÇYİĞİT ve Dostcan ŞAKAR aleyhte/lehte söz alarak konuşmalarını yaptılar.

Yapılan konuşma ve tartışmaların sonucunda bütün raporlar oy birliği ile onaylandı.

MYK üyelerinin imzası ile verilen On Bir karar önerisi oy birliği ile onaylandı. Genel Kurul’da On Adet de tüzük değişikliği yapıldı.Bu bölümde de çok sayıcı konuşmacı lehte ve aleyhte söz alarak konuşmalar yaptılar.

“Dilekler”bölümünde  çok sayıda delege söz alarak uyarı, öneri ve dileklerini paylaştı.

İlk günün son gündem maddesini oluşturan   “Adayların Belirlenmesi” kısmında Divan’a üç liste sunuldu ve listelerde MYK asil için ismi geçen delegelerin tanıtımı yapıldı.

Zor Pandemi şartlarında yapılıyor olmasına rağmen, bütün gündemlerin titizlikle değerlendirilip kararların alındığı 7. Genel Kurulumuz, 25 Ekim günü aynı adreste yapılan seçimle başarılı bir biçimde tamamlanmış oldu.

Yapılan Seçim sonucunda Merkezi Organlara Asıl olarak seçilen isimler şunlar:

MYK:Serap BAYSAL, Ahmet KELEŞ, Cemil AKAR, Erdoğan BER, Gazi DÜZ, Mehmet KAYA ve Dostcan ŞAKAR

Denetleme:Hamit KURT, Tülay GÜLBOL ÖZKAN ve Mehmet Hilmi YENİKURTULUŞ

Disiplin: Suzan KOTAN, Ergün HASPOLAT ve Fethi BARAN 

7. Genel Kurulumuza Katılarak Bizleri Onurlandıran Oda ve Sendika Temsilcileri:

Aysun GEZEN KESK Eş Genel Başkanı

Mehmet BOZGEYİK KESK EŞ Genel Başkanı

Baki Remzi SUİÇMEZ ZMO Genel Başkanı

Caner AKSAKAL ZMO 2. Başkanı

Ramazan GÜRBÜZ KESK Genel Sekreteri

Gülistan ATASOY KESK Genel Kadın Sekreteri

İlhan YİĞİT KESK MYK Üyesi

Yusuf ŞENOL KESK MYK Üyesi

Erdal BOZKURT Tüm Bel Sen Genel Başkanı

Semra KIRATLI Tüm Bel Sen MYK Üyesi

Adem KAYA Tüm Bel Sen MYK Üyesi

Mümtaz BAŞAR Tüm Bel Sen MYK Üyesi

Selma ATABEY SES Genel Kadın Sekreteri

Velat KAYA Eğitim Sen Genel Sekreteri

Ahmet KARAGÖZ Eğitim Sen Mali Sekreteri

Derya YULCU Eğitim Sen Genel Kadın Sekreteri

Musa ÖZDEMİR    Haber Sen Genel Başkanı

Yaşar POLAT Haber Sen MYK Üyesi


Genel Kurul fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız.

 

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/7 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım