TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜYLE GÖRÜŞME


03.06.2021 tarihinde sendikamız MYK’sı Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürü Adem Dinç’le bir görüşme gerçekleştirdi.
Yapılan görüşmede tarım ve orman iş kolumuza ilişkin sorunlar kendisine iletildi. Özellikle il içi tayin uygulaması, 5996 sayılı yasa çerçevesinde ödenen kontrol ücreti uygulaması ve ünvan değişikliğine ilişkin kamu emekçilerinin yaşadığı sorunlar kendisine iletildi.
Yapılan görüşmede Genel Müdür Sayın Adem DİNÇ il içi tayinlere ilişkin taşra atama yönetmeliğinin değiştirileceğini, bölge sistemi ve merkeze uzaklığa göre bir puanlama sisteminin oluşturularak il içi tayinlerin ona göre yapılacağını belirtti ve ayrıca disiplin amirleri yönetmeliği üzerinde çalışma yapmakta olduklarına dair bilgilendirmede bulundu. 5996 sayılı yasa uygulamasına ilişkin de çalışma yaptıklarını belirten personel genel müdürü; unvan değişikliği sınavıyla ilgili gerekli hazırlıkların yapılmakta olduğunu ve bu çerçevede Gazi Üniversitesi ile görüştüklerini belirtti. Ekim-Kasım ayında sınav yapma planlarının olduğunu belirtti.
Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/7 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım