Merkez Yönetim Kurulu

SERAP BAYSAL – Genel  Başkan

1980 Diyarbakır doğumlu. İlk ve orta okulu Mardin ve Diyarbakır’da okudu.
1998’da Siirt Ev Ekonomisi Meslek Lisesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Muğla il Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nde Ziraat Teknisyeni olarak işe başladı. 2001’den bu yana Diyarbakır İl Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nde çalışmaktadır. Aynı zamanda Sosyoloji mezunudur.

2001 yılında üye olmasıyla birlikte 6 ve 7. dönem Diyarbakır Şube Yürütme Kurulu üyeliği ve Şube Kadın Sekreterliği görevlerini üstlendi. Çok sayıda kadın örgütünde çalıştı. 7. Dönem Genel Kadın Sekreterliği yapan Serap BAYSAL 8.Genel Kurulumuzda da MYK’ya seçilerek Tarım Orkam-Sen’in İlk Kadın Genel Başkanı olmuştur. Lorin adında bir çocuk annesidir.

 

İletişim:

0 (530) 018 35 21

RAMAZAN POLAT – Genel  Sekreter

1983 yılında Adıyaman Gerger ilçesinde doğdu. 2009 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünden  mezun oldu.2013 yılında Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde göreve başladı. Diyarbakır ,Van illerinde görev yaptı. 6. Dönem Tarım Orkam-Sen Diyarbakır şube Sekreterliği görevini yürüttü 7. Dönem Merkez Yürütme Kurulunda Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri olarak görev yaptı 8. Olağan kongre sonrası Merkez Yürütme Kurulunda Genel Sekreterlik görevini yürütüyor. Muğla Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğünde çalışmaktadır. Sevdanın eşi, Armancın babasıdır.

İletişim:

0 (553) 726 02 99

e-mail: ramazanpolat232147@gmail.com

NASIR DEMİRKIRAN – Genel Mali Sekreter

1990 yılında Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyünde doğdu. İlk öğretim eğitimini Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyünde, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladı .2011 yılında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Bismil Meslek Yüksel Okulu Organik Tarım bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Bitlis İli İl Tarım Müdürlüğü’nde Ziraat Teknikeri olarak görevine başladı 2013 yılında Diyarbakır’a bağlı Sur ilçesine Sur ilçe Tarım Müdürlüğüne Ziraat Teknikeri olarak tayin oldu halende burada görevine devam etmektedir. Meslek hayatına başladığı günden bu yana Tarım Orkam-Sen üyesi olup sendikal mücadelede yer almıştır bir süre iş yeri temsilciliği görevlerini yürüttükten sonra 5. dönem Tarım Orkam-Sen Diyarbakır şubesinde Şube Sekreterliği sonrasında Şube Başkanlığı 6. dönem Tarım Orkam-Sen Diyarbakır Şubesinde Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü. Evli ve bir çocuk babası olup Diyarbakır’da yaşamaktadır .

 

İletişim:

0 (545) 358 78 97
e-mail:nasir_demirkiran@hotmail.com

BAHADIR TAMER – Genel Örgütlenme Sekreteri

1971 yılında Nazilli de doğdu. İlk, orta eğitimini Muğla’da tamamladı.  1989 yılında Söke Ziraat Teknik Lisesi, 1999 yılında isen Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu.

TMMOB bağlı Ziraat Mühendisleri Odası, Türkiye Ziraatçılar Derneği üyesi olup şube yönetimlerinde görev aldı. Sendikamız Muğla Şubesinde 2014-2023 yılları arasında Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 8. Olağan Genel Kurulumuzda sendikamız MYK’na seçilmiştir. Tarım alanları ve doğanın korunmasına yönelik Sivil Toplum Kuruluşlarında ve yerel insiyatiflerde aktif olarak yer almaktadır.

Halen Muğla Tarım Orman İl Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak görev yapmakta, eşi Sevgi ve oğlu Atlas ile birlikte Muğla’da yaşamaktadır.

İletişim:

Tel: 0505 592 98949

E-Posta: btamer@hotmail.com

MEHMET KAYA – Genel Eğitim, Basın Yayın ve Sosyal İlişkiler Sekreteri

 

1985 Sivas G

ürün’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini bu ilçede yüksek öğrenimini ise Konya’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Aynı üniversite de 2012 yılında Çayır Mera ve Yem Bitkileri dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

2008 yılında aktif Ziraat Mühendisliği meslek hayatına başladı. 3 yıl özel sektörde ve çeşitli projelerde çalıştıktan sonra 2011 yılında Malatya Arguvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde kamu görevine başladı. O günden beri aktif sendikal mücadelenin içinde bulundu. Ayrıca TMMOB bağlı Ziraat Mühendisleri Odası üyesidir. ZMO’da Bilirkişi Komisyonu Başkanlığı, Tarım Orkam-Sen’de ise İzmir şube Örgütlenme sekreterliği görevini yürütmüştür. Sendikamız 7. Dönem Hukuk ve TİS sekreterliği görevini yürüttü. Aydınlanma ve Cumhuriyet Devriminin, sınıfsal tabanlı emek mücadelesinin yükseltilmesinde çekinmeden sesini yükseltmiştir. Tarım alanları ve doğanın korunması hususunda STK’larında aktif yer almaktadır.

Halen Beydere Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğünde Mühendis unvanı ile çalışmakta olup, evli bir çocuk babasıdır. Ayrıca aktif yaşamında yazarlık ile uğraşmakta, Ülgen Üçlemesi ve Günler Düşerken adı ile yayımlanmış iki şiir kitabı bulunmaktadır.

İletişim:

0(533) 450 35 58- 0(530) 018 35 20

E-mail: zmmehmetkaya@hotmail.com

Twitter: Mehmet_Kaya_1

AYŞE TUTSİ- Genel Kadın Sekreteri

1966 yılında Dersim’in Hozat ilçesine bağlı Uzundal köyünde doğdu. İlkokulun  bir bölümünü bu köyde, bir bölümünü Amasya’ya  bağlı Taşova ilçesinde okudu. Ortaokul, lise ve üniversiteyi Ankara’da okudu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi Yüksek Okulunda mezun oldu.

1993 yılında Kredi Yurtlar Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde göreve başladı. 1998 yılında kurumlar arası geçişle Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğünde göreve başladı.

1994 te Eğitim Sene üye oldu. 1998 de Tarım Orkam-Sen’e üye oldu ve 1999 da sendika şube yönetiminde görev aldı. 7. Dönem Tarım Orkam-Sen Diyarbakır Şube Kadın Sekreterliği görevini yürüttü. 8. Olağan kongre sonrası Merkez Yürütme Kurulunda Genel Kadın Sekreterlik görevini yürütüyor.

Diyarbakır Yenişehir İlçe Tarım ve Orman müdürlüğümde çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olup, Diyarbakır’da yaşamaktadır.

İletişim:

aysetutsi21@gmail.com

 

FİKRET GİZİR – Genel TİS ve Hukuk Sekreteri

1973 Yılında Antakya’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa’da tamamladı. 1991 Yılında Bursa Ziraat Meslek Lisesini bitirerek Bayburt’un Demirözü İlçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Ziraat Teknisyeni olarak göreve başladı. Mersin Üniversitesi Gülnar Meslek Yüksek Okulu Seracılık, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümlerinden mezun olmuştur. 1995 yılında Bursa’ya tayin oldu, aynı yıl Tarım-Sen’e üye oldu ve işyeri temsilciliği yaptı. Tarım Gıda-Sen ve Tarım Orkam-Sen’de 1997-2023 yılları arasında Şube Yönetim Kurulu üyeliği ve Şube Başkanlığı yaptı. 8. Olağan Genel Kurulumuzda sendikamız MYK’na seçilmiştir. Türkiye Ziraatçılar Derneği ve Ziraat Mühendisleri Odası üyesidir. Çevre ve yaşam hakkı savunucusudur. Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak görev yapmakta olup, eşi Bilge ve kızı Duru ile birlikte Bursa’da yaşamaktadır.

 

İletişim:

0 (532) 559 35 62

e-posta: fgizir@gmail.com